• Makijaż permanentny ust z rozszczepem warg lub podniebienia?

    Jakie możliwości w korekcji ust daje makijaż permanentny?

Makijaż permanentny ust z rozszczepem warg lub podniebienia

Jakie możliwości w korekcji ust daje makijaż permanentny?

Makijaż permanentny ust ma na celu wydobycie naturalnego piękna i ukrycia niedoskonałości, asymetrii lub blizn po przebytych chorobach. Efekty takiej pigmentacji są zachwycające. Kobiety uzyskują piękne usta, komfort życia i pewność siebie.  

 

Jakie znaczenie ma dla klientki wykonanie pigmentacji ust w przypadku rozszczepu warg? 

Osoby, które urodziły się z wadą rozszczepu warg czy też podniebienia musiały przejść szereg zabiegów chirurgicznych, które miały na celu przywrócenie prawidłowych funkcji życiowych i poprawę wyglądu zewnętrznego. Osoby te często borykają się z brakiem zadowolenia ze swojego wyglądu bowiem przy tego rodzaju wadzie usta są asymetryczne i pokryte licznymi bliznami. Marzą o tym, aby mieć piękne usta i zakamuflować blizny. Mikropigmentacja ust dla kobiet po rozszczepie warg jest doskonałym rozwiązaniem zapewniającym komfort psychiczny. Trzeba pamiętać, że pigmentacja ust z rozszczepem może być procesem długotrwałym, a czasem dać efekt natychmiastowy. 

Praca z bliznami. O czym należy wiedzieć? 

Pigmentacja ust po rozszczepie wymaga umiejętnego i indywidualnego podejścia, gdyż na tym etapie spotykamy różne rodzaje blizn- miękkie lub twarde, zależne od rodzaju rozszczepu i ilości przebytych operacji. Przed pigmentacją należy sprawdzić jakiego rodzaju jest blizna i jak mocny był rozszczep wargi, bowiem ma to wpływ na intensywność z jaką będziemy w tym miejscu pracować.  

W jaki sposób wykonywać rysunek wstępny i jakich kartridży używać? 

Kolejną istotną sprawą jest rysunek wstępny do zabiegu. Musi być bardzo starannie wykonany. Najpierw trzeba wyrysować kształt ust w okolicy blizny, najczęściej jedna część łuku kupidyna jest płaska, a druga wypukła. Zdarza się, górna warga nie do końca jest wykształcona. Dlatego rysunek niekiedy należy wykonać nie tylko na wardze, ale także na skórze. Po ustaleniu kształtu, dobieramy kolor pigmentu. Pigment powinien być kryjący, ponieważ przy pigmentacji blizny może znacząco się wyłuszczyć. Używając odpowiednich rodzajów pigmentów oraz uwzględniając układ górnej wargi możemy uzyskać efekt 3D. Najskuteczniejsze efekty pigmentacji uzyskuje się stosując kartridże (1 RL, 3 RL, 3 RS).  

Jakie znaczenie ma wiedza i doświadczenie linergisty? 

Zabieg mikropigmentacji ust z rozszczepem wargi jest nowym działem w dziedzinie makijażu permanentnego dlatego niesie ze sobą duży potencjał rozwojowy i możliwość poszerzenia wiedzy i doświadczenia w tym wyjątkowym pod wieloma względami rodzaju pigmentacji. Praca linergisty ma tutaj istotną rolę w usuwaniu wrodzonego defektu oddziaływującego na sferę psychiczną i emocjonalną klientki. Dotychczasowe moje doświadczenie zawodowe w tym dziale dowodzi, że wykonanie takich zabiegów niesie ze sobą dużą dawkę emocji, ale efekty dają wiele radości i satysfakcji.

Wioletta Kolasa

KOSMETOLOŻKA | LICENCJONOWANA TRENERKA PMU | WYKŁADOWCZYNI PMU | ARTYSTKA PLASTYK

Na co dzień prowadzi swój gabinet w Krakowie. Jej pasja przerodziła się w zawód i od ponad 5 lat specjalizuje się w pigmentacji brwi i ust. Stawia na naturalność, indywidualne podejście i subtelne podkreślanie piękna każdej kobiety. 

Jest ekspertką w dziedzinie mikropigmentacji medycznej, laureatką Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu Permanentnego oraz Jurorką w Mistrzostwach Makijażu Permanentnego. Posiada międzynarodowe certyfikaty oraz tytuły Pro Artist, Association of International PMU Permanent Make Up Artist. Prelegentka konferencji naukowych, przedsiębiorczyni i właścicielka salonów urody. 

Tekst i zdjęcia: WIOLETTA KOLASA